Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

KENWOOD CR-M10DAB: Šikovný rádiobudík s nabúchanými vlastnosťami

Jen před týdnem jsme otestovali radiobudík od značky KENWOOD s označením CR-ST50DAB a teď tu máme jeho menší verzi. Ani neuvěříte, co všechno dokázali do takového malého reproduktoru integrovat. Pojďme se na to podívat.
Před tím, než se pustíte do čtení, doporučujeme se podívat na naší minulou recenzi. Většina vlastností a parametrů je identických. KENWOOD CR-M10DAB, jak už je z názvu zřejmé, disponuje integrovaným DAB+  tunerem.  Pokud náhodou nejste v pokrytí digitálního vysílání, stále se můžete spolehnout na starší a osvědčený analogový příjem FM vln. Pokud rádio posílá s vysíláním i RDS informace, zobrazí se vám na velkém displeji. Ten zabírá téměř celou šířku reproduktoru.

Kenwood CR-M10DAB

Zobrazení času na displeji zabírá velkou informační část a nemusíte se vůbec starat o nastavování. Čas se vám automaticky nastaví z rádiového vysílání. Co si musíte nastavit sami je čas budíku, pokud se s ním chcete nechat budit. Nastavení budíku je intuitivní se širokými možnostmi nastavení. Právě nastavením vás provede krok po kroku jednoduchý průvodce. Kromě toho, že si nastavíte, kdy se chcete nechat probudit, můžete si zvolit zdroj hudby jako FM vysílání, DAB+ vysílání nebo bzučák. Zvolíte si či jednorázově, denně nebo jen v pracovní dny. A v posledním kroku si nastavíte finální hlasitost. Takto si můžete nastavit až dva budíky.

Radiobudík KENWOOD CR-M10DAB neslouží jen na poslouchání rádia. Může vám sloužit jako bezdrátový reproduktor. V těle se ukrývá Bluetooth ve verzi 5.0. a kdyby vám toto nestačilo, na zadní straně najdete AUX-In konektor pro připojení libovolného zdroje hudby pomocí jack kabelu. Hned vedle něj je druhý konektor s výstupem na sluchátka. To, kdybyste nechtěli nikoho rušit. Tato široká možnost konektivity dělá z KENWOOD CR-M10DAB malý univerzální reproduktor kamkoli. Můžete ho mít jako zdroj zvuku k notebooku, ale i v ložnici nebo v kuchyni.

Kenwood CR-M10DAB

O napájení se stará dodávaný adaptér. Jen je škoda, že se nejedná o adaptér ukončený nějakým USB (např. microUSB či USB-C). Integrovanou baterii byste hledali marně, ikdyž se to na tento typ reproduktoru velmi hodí. Namísto toho můžete využít pro napájení 4x AA baterie. Má to výhodu, zejména když máte reproduktor například na chatě, kde není elektřina. Zbytečně byste měli reproduktor s integrovanou baterií, když byste ho pak neměli jak nabít.

Ovládání je trochu jiné než na větším modelu CR-ST50DAB. Na malou plochu nebylo možné integrovat dvě ovládací kolečka. Je tu víc tlačítek, ale všechny jsou logické a pochopíte jejich funkčnost i bez čtení manuálu. Právě toto je výhoda obou reproduktorů. Manuál ani nepotřebujete!

Kenwood CR-M10DAB

O zvuk se stará jeden 2“ širokopásmový měnič s max. výkonem 3W. Nečekejte žádný audiofilský zážitek. Primárně hraje hlavně rádio s mluveným slovem. A na toto je to optimalizované. Navíc stále vydá lepší zvuk než reproduktory v telefonu, v notebooku či PC monitoru.

Větší či menší model? Který si vybrat?
Když si porovnáte parametry modelů KENWOOD CR-ST50DAB a CR-M10DAB  zjistíte, že mají úplně stejné vlastnosti a téměř identické parametry. Liší se v drobnostech a v celkovém provedení. Nejdůležitější rozdíl je v osazení počtu měničů. Větší model KENWOOD CR-ST50DAB má 2x 2" širokopásmové měniče. Finální rozhodnutí bude asi podle dizajnu. Pokud někdo preferuje dizajn starých klasických tranzistorových rádií, sáhne po větším modelu. Nám osobně se líbí ten menší. Rozhodnutí je jen na vás. Se žádným neuděláte chybu.

- DAB+ / FM rádio
- rádiobudík
- Bluetooth 5.0
- Aux-In a sluchátkový výstup
- Namísto integrované baterie, napájení na 4x AA baterie
- jednoduchý a účelový dizajn
- skvělý poměr cena/výkon
- Roky ověřená kvalita značky KENWOOD (už od roku 1946)

Kenwood CR-M10DAB


Pošlete článek známému