Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu
Obrázok ku článku Soundbarový základ

Soundbarový základ

Většina soundbarů, které jsou k dostání na trhu, nešetří na výbavě, a to jak funkční, tak i dekodérové a konektivní. Ty nejdražší pak uměji vykouzlit virtuální prostorový zvuk i bez pomoci dalších reprosoustav, a pokud přece jen nějaké ke spolupráci potřebují, komunikují s nimi bez drátů. Některé modely ale nabízejí jen základ s těmi nejnutnějšími funkcemi a ve výbavě nenalezneme žádný dekodér prostorového zvuku. Jejich společným jmenovatelem (a pro leckoho i hlavní výhodou) je dostupná cena.

03.04.2024

Stereo & Video

Obrázok ku článku Klasická věžička s klasickým zvukem

Klasická věžička s klasickým zvukem

Kenwood je výrobce, který jako jeden z mála ještě nerezignoval na výrobu domácího audia v klasickém uspořádání, tj. sestava CD přehrávače, „normálního“ tuneru a zesilovače. A k tomu klasické reprosoustavy pro umístění na stojan do trojúhelníkového uspořádání, jak se píše ve všech hifi učebnicích pro začátečníky.

02.04.2024

Stereo & Video

Obrázok ku článku Síťový všeuměl s luxusním zvukem

Síťový všeuměl s luxusním zvukem

Stereo systémy s kompaktními rozměry, které nemají v popisu práce ozvučit obývací pokoj, ale spíš ložnici nebo dětský pokoj, kladou důraz především na funkční výbavu a přijatelnou cenovou hladinu než na excelentní reprodukční schopnosti.

28.03.2024

Stereo & Video

Obrázok ku článku UNBOXING: Kenwood M-420DAB

UNBOXING: Kenwood M-420DAB

Značka Kenwood má za sebou bohatou historii. Více než 20 let byla partnerem F1 McLaren a dokonce zajišťovala i vysílačky na vesmírné stanici. V dnešním unboxingu si popovídáme o mikro HiFi systému Kenwood M-420DAB.

04.01.2022

Michal Čabai

Obrázok ku článku UNBOXING: Kenwood M-918DAB

UNBOXING: Kenwood M-918DAB

Značka Kenwood má za sebou bohatou historii. Více než 20 let byla partnerem F1 McLaren a dokonce zajišťovala i vysílačky na vesmírné stanici. Dnešní Unboxing potěší lidi, kteří mají rádi nadčasový design a hledají příjemného společníka do domácnosti, garáže či na zahradu. Podívejme se na mikrosystém Kenwood M-918DAB a na to, co od něj můžeme očekávat.

08.12.2021

Michal Čabai

Obrázok ku článku UNBOXING: Kenwood CR-ST100S-DAB

UNBOXING: Kenwood CR-ST100S-DAB

Dnes pokračujeme v unboxingu produktů od značky Kenwood, a to stylovým rádiem Kenwood CR-ST100S DAB +.

24.11.2021

Michal Čabai

Obrázok ku článku UNBOXING: Multifunkční autorádio Kenwood DMX 5020DABS

UNBOXING: Multifunkční autorádio Kenwood DMX 5020DABS

Věděli jste, že používání telefonů za volantem je podle statistik ještě nebezpečnější než alkohol? Dnes si ukážeme, jak používat mobil za volantem, aniž by to bylo nebezpečné pro vás nebo pro okolí. Vítejte při unboxingu autorádia Kenwood DMX 5020DABS.

27.10.2021

Michal Čabai

Obrázok ku článku Rádio na stůl i na cesty

Rádio na stůl i na cesty

Digitální rozhlasové vysílání (DAB) v Česku běží, a třebaže má před sebou ještě dlouhou cestu plnou nejasností (viz S&V 4/21), rozhodně už nyní je co poslouchat. Následující dvojice DAB rozhlasových přijímačů (samozřejmě zvládají i FM) patří do kategorie stolní a přenosné.

20.06.2021

Stereo & Video

Obrázok ku článku Tranzistoráky s DAB a BT

Tranzistoráky s DAB a BT

Digitalizace se neúnavně probíjí celým audio a video světem. Není to tak dlouho, co jsme byli nuceni vyměnit staré televizory, nebo si k nim alespoň dokoupit set-top-boxy. Nyní se rozjíždí další etapa s DVB-T2 a většinu z nás čeká ta samá výzva ještě jednou.

18.06.2020

Stereo & Video

Obrázok ku článku KENWOOD DRV-A301W: Autokamera do každého auta

KENWOOD DRV-A301W: Autokamera do každého auta

Autokamery se stávají již nedílnou součástí výbavy automobilů, jako autorádio či navigace. Taková kamera Vám pomůže zejména při pojistných událostech, ale i jako doplňková vzpomínka z dovolené. Jednu z takových autokamier jsme za vás otestovali.

18.02.2020

Jaroslav Knirsch

Obrázok ku článku KENWOOD CR-M10DAB: Šikovný rádiobudík s nabušenými vlastnostmi

KENWOOD CR-M10DAB: Šikovný rádiobudík s nabušenými vlastnostmi

Jen před týdnem jsme otestovali radiobudík od značky KENWOOD s označením CR-ST50DAB a teď tu máme jeho menší verzi. Ani neuvěříte, co všechno dokázali do takového malého reproduktoru integrovat. Pojďme se na to podívat.

12.02.2020

Jaroslav Knirsch

Obrázok ku článku Recenze Kenwood CR-ST50DAB: Multifunkční rádio a bezdrátový reproduktor v jednom

Recenze Kenwood CR-ST50DAB: Multifunkční rádio a bezdrátový reproduktor v jednom

V dnešní recenzi se podíváme na dnes už době poněkud neobvyklý produkt. Jedná se o kombinovaný rádio přijímač, který podporuje jak FM a DAB, tak připojení pomocí Bluetooth a dalších metod. Jde v podstatě o jednoduchou mobilní poslechovou stanici, která se může hodit do míst, kde se nechcete stavět s nějakým větším audiosystémem.

06.02.2020

LetemSvětemApplem

Obrázok ku článku Nejvšestranější přenosný reproduktor je od značky KENWOOD

Nejvšestranější přenosný reproduktor je od značky KENWOOD

Značka známá zejména svými kvalitními autorádii to občas zkouší i v trochu příbuzných odvětvích. Tentokrát zkouší na trh prorazit se svými dvěma novými přenosnými reproduktory. A můžeme potvrdit, že má našlápnuto dobrým směrem.

31.01.2020

Jaroslav Knirsch

Obrázok ku článku Japonský KENWOOD uvádza na trh dva modely domácich štýlových DAB+/FM rádii

Japonský KENWOOD uvádza na trh dva modely domácich štýlových DAB+/FM rádii

Značka KENWOOD, jako jeden ze světově nejrespektovanějších výrobců radií, autorádií a vysílaček přichází na trh s novinkami v oblasti domácích přenosných rádií. Digitální vysílání (DAB+) tady už pár let máme a byly by škoda na něj nepřejít.

26.01.2020

Jaroslav Knirsch

Obrázok ku článku Multimediální jednotka Kenwood DNX7170DABS s připojenou kamerou

Multimediální jednotka Kenwood DNX7170DABS s připojenou kamerou

Kenwood jednotky jsou plné užitečných funkcí a jsou ideální volbou pokud hledáte mobilní připojení s množstvím AV funkcí. Jednou z nich je zařízení DNX7170DABS obsahující funkci Android Auto a Apple Car Play spolu s možností volitelné externí kamery s předním a zadním pohledem (Dashcam Link). To znamená, že můžete jednoduše nainstalovať Kenwood DRV-N520 jako plně integrované řešení.

09.02.2018

Jaroslav Knirsch