Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

KENWOOD DRV-A301W: Autokamera do každého auta

Autokamery se stávají již nedílnou součástí výbavy automobilů, jako autorádio či navigace. Taková kamera Vám pomůže zejména při pojistných událostech, ale i jako doplňková vzpomínka z dovolené. Jednu z takových autokamier jsme za vás otestovali.

Kamery od KENWOOD, patří k těm, co můžete ihned po zakoupení začít používat. Stačí jen zapojit. To jsme si otestovali, když jsme stáli v zácpě na dálnici směrem do Bratislavy. V batohu máme kameru na test a z dlouhé chvíle jsme si ji otevřeli. Stačilo dát pouze držák na sklo, zapojit kabel do držáku a osadit kameru. A to je vše! V kameře je už i předinstalovaná 16GB paměťová microSD karta. Odpadá vám tak i nákup takové drobnosti, bez které je kamera nepoužitelná. Při prvním zapnutí, se nás kamera i něco ptá, ale vše jen potvrdíme.

Kenwood DRV-A301W

Nemusíte nic nastavovat. Ani takový detail, jako je datum a čas. To si nastaví autokamera sama ze satelitních družic pro určování vaší polohy. Ano, v kameře je zabudovaný GPS přijímač, abyste na videu viděli souřadnice, kde jste se nacházeli. Kromě toho je v kameře i 3-osý G-senzor pro rozpoznávání kolizi či WiFi modul. WiFi konektivita slouží pro komunikaci s aplikací nainstalovanou v telefonu. Pomocí aplikace v telefonu si můžete detailně nastavit parametry vaší kamery, přehrávat záznamy, nebo vybrané záznamy si přenést i do telefonu.

Nám se nejvíce líbil šikovný a nenápadný držák na kameru. Výrobce vyslechl přání a také naše připomínky a nyní už je dodáván tzv. "aktivní držák". Co to znamená? Do samotného držáku si zapojíte i napájecí kabel a nemusíte ho zapojovat do samotného těla autokamery pokud si ji berete neustále s sebou. Když nastoupíte do auta, jen osadíte kameru do držáku, k čemuž vám pomohou i magnety a můžete vyrazit. Žádné dodatečné se "hraní" s kabelem.

Kenwood DRV-A301W

Samotný napájecí kabel je dodáván v délce až 4m. Tak dlouhý kabel je kvůli tomu, abyste si ho mohli zapracovat do interiéru od autozapalovače a neměli ho jen tak křížem přes palubní desku.

Kenwood DRV-A301W


Provedení samotné kamery je kvalitní z tvrdého plastu a vypadá to tak, že vydrží i drsnější zacházení. I když vám kamera padne na zem, nic by se nemělo stát. Nikde nic nevyčnívá. Jediné mechanické věci jsou slot na microSD kartu a ovládací tlačítka se kterými ovládáte celou kameru. I když v dnešní době to vybízí k tomu, ovládat kameru pomocí dotykové obrazovky, za jízdy byste to určitě nechtěli. Právě tlačítka jsou vynikající.

V prostředí kamery se budete pohybovat intuitivně a nevyžaduje to ani studium manuálu. Pomáhá k tomu i možnost, zvolit si prostředí kamery v anglickém jazyce. Žádné komplikované nastavení. Vlastně si ani nemusíte nic nastavovat.

Kenwood DRV-A301W

Kamera nahrává standardně ve FullHD při 30 snímcích za sekundu. To bohatě stačí k zaznamenání všech podstatných informací. Dokonce ani jízda v noci nedělá kameře žádný problém. To proto, že výrobce sáhl po světelném objektivu s hodnotou F1.8. Byli jsme sami překvapeni, jak dokáže zaznamenat dění téměř vedle vozidla. Kamera KENWOOD DRV-A301W zaznamenává až v 138 ° úhlu! Zde není výrobci co vytknout. Jen jeden detail. Proč zvolil pro napájení a komunikaci obstarožné miniUSB rozhraní? Asi kvůli ceně. Určitě by mu slušelo aspoň microUSB, když už ne moderní USB-C. Ale to je jen malý detail.

Videa si můžete z kamery stáhnout přímo přes telefon už v autě. Podporovány jsou operační systémy Android i iOS. Pokud si vezmete kameru domů, můžete si ji připojit k počítači. Tam se bude identifikovat jako klasický USB disk. Ale nainstalujte si software pro Mac OS nebo Windows a uvidíte všechny potřebné informace z jízdy. Zde si videa můžete dodatečně rozstříhat nebo spojit podle potřeby.

Kenwood Dash Cam iOS

Za cenu xyz € se jedná o výborný doplněk do výbavy auta, který vám bude krýt záda v případě dokazování viny či neviny. Poslouží výborně i jako zaznamenání vaší cesty na dovolenou.

Související produkty

Pošlete článek známému