Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze Kenwood CR-ST50DAB: Multifunkční rádio a bezdrátový reproduktor v jednom

V dnešní recenzi se podíváme na dnes už době poněkud neobvyklý produkt. Jedná se o kombinovaný rádio přijímač, který podporuje jak FM a DAB, tak připojení pomocí Bluetooth a dalších metod. Jde v podstatě o jednoduchou mobilní poslechovou stanici, která se může hodit do míst, kde se nechcete stavět s nějakým větším audiosystémem.
Specifikace
Stereo rádio Kenwood CR-ST50DAB disponuje dvojicí 5 cm měničů s nespecifikovanými vlastnostmi a celkovým výkonem 6W. Vzhledem k tomu, že jde primárně o přenosné rádio, jsou důležité funkce příjmu signálu. Tento model dokáže přijímat jak klasický FM signál (s podporou RDS), tak digitální DAB+. V případě FM frekvencí je rádio schopné naladit vše v rozsahu od 87,5 – 180 MHz, v případě DAB+ pak od 174,928 – 232 200 MHz. Mimo to rádio disponuje ještě podporou Bluetooth 5 pro připojení například mobilního telefonu, na zadní straně rádia pak najdeme ještě dvojici analogových portů. Jeden je audio line-in, druhý je sluchátkový výstup. Rádio je možné napájet buď za pomocí přibaleného adaptéru, nebo čtyř tužkových (AA) baterií.

Kenwood CR-ST50DAB

Provedení

Rádio je kromě mřížky, která zakrývá čelně umístěné reproduktory, celá z plastu. Na čelní straně se kromě reproduktorů nachází také monochromatický displej. Na horní straně pak najdeme všechny ovládací prvky, včetně dvou velkých potenciometrů přičemž jeden z nich slouží k ladění a ovládání rádia, ten druhý pak ovládá hlasitost. Mezi nimi se nachází dvě řady po pěti tlačítkách s dalšími ovládacími prvky. Z obrázků je jejich funkce jasně patrná, viz galerie. Boky jsou holé, na spodní straně se nachází čtyři gumové protiskluzové nožičky. Na zadní straně pak najdeme vysouvací anténu, konektor pro napájení, dvojici analogových konektorů a prostor pro čtyři baterie. Plastová konstrukce vypadá relativně bytelně a celé rádio působí solidním dojmem. O žádný outdoorový kousek však nejde a nejlépe mu tak bude někde na poličce.

Kenwood CR-ST50DAB

Ovládání
Ovládání je velice snadné a pokud jste někdy viděli klasické rádio, nebude vám dělat sebemenší problém. Díky integrovanému displeji je přesně vidět, co zrovna na rádiu děláte a vše je tak nějak intuitivní. Rádio nabízí 4 tlačítka pro oblíbené stanice a pak ještě 20 pozic pro uložení dalších. Ovládací potenciometr má přerušovaný chod, potenciometr hlasitosti pak plynulý s jemným odporem. Jak ladění klasického FM rádia, tak DAB+ je velmi snadné, připojení telefonu za pomocí Bluetooth taktéž.

Kenwood CR-ST50DAB

Zvuk
Po zvukové stránce o žádný zázrak bohužel nejde. Je však nutné brát v potaz, že audiofilní zážitek zde nebyl cílem. I když jde o stereo rádio, zvukový přednes je trochu plochý, basy jsou slabší a celkově jde o spíše středový projev. V případě poslechu rádia o příliš velký problém nejde, neboť kvalita přijímaného signálu stejně není nikterak vysoká. Po připojení telefonu a poslechu Apple Music/Spotify je to o něco lepší, dedikované bezdrátové reproduktory však nabídnou příjemnější zvukový zážitek.

Kenwood CR-ST50DAB

Závěr
Bezdrátová rádia jsou dnes velmi specifickým zbožím, neboť jejich funkci dokáží více či méně zastoupit například bezdrátové reproduktory spojené s chytrým telefonem, který dokáže rádio přijímat například skrze aplikaci nebo web. I tak však existují situace, ve kterých má dnes recenzovaný produkt své místo. Například jako jednoduché (a přenosné) rádio na chalupu, ke kterému je možné přes Bluetooth připojit jiný zdroj hudby. Pokud podobně specifický produkt hledáte, Kenwood CR-ST50DAB stojí za zvážení.

Kenwood CR-ST50DAB


Související produkty

Pošlete článek známému